Ce e mai important - o medalie sau sănătatea mentală? Mărturia zguduitoare a unei sportive olimpice: „Nu ne vede nimeni suferința”

Ce e mai important - o medalie sau sănătatea mentală? Mărturia zguduitoare a unei sportive olimpice: „Nu ne vede nimeni suferința”

Andrea Spendolini-Sirieix, medaliată cu bronz la JO de la Paris în proba de platformă 10 metri sincron, alături de compatrioata sa, Lois Toulson, și-a deschis sufletul despre problemele psihice cu care s-a confruntat în ultima vreme. Andrea a ratat medalia in proba individuală, clasându-se pe locul al șaselea, dar spune că e fericită că s-a dat jos din pat în dimineața concursului. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor