Ce au pățit ultrașii unei echipe din București, prinși în timp ce vopseau un perete cu graffiti: „Astfel, au scăpat de plângerea penală”

Ce au pățit ultrașii unei echipe din București, prinși în timp ce vopseau un perete cu graffiti: „Astfel, au scăpat de plângerea penală”

Mai mulți susținători ai Rapidului au fost prinși în timp ce vopseau cu graffiti un perete din Sectorul 6 al Bucureștiului. Pentru a nu se alege cu dosar penal, aceștia au fost nevoiți să îl curețe, iar o fotografie cu momentul a fost postată pe pagina de Facebook a Primăriei. Pe pagina de Facebook a Primăriei Sectorului 6 a apărut un mesaj descurajator la adresa celor care vopsesc pereții clădirilor cu graffiti, acesta fiind considerat un gest de vandalism. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor