Campioană în premieră la Wimbledon, după finala de la dublu feminin

Campioană în premieră la Wimbledon, după finala de la dublu feminin

Wimbledon are noi campioane la dublu feminin! Perechea ruso-belgiană formată din Veronika Kudermetova (28 de ani) și Elise Mertens (29 de ani) a ridicat trofeul duminică, pe terenul central de la All England Club. Veronika Kudermetova (Rusia) și Elise Mertens (Belgia) au câștigat turneul de dublu de la Wimbledon, învingându-le în finală pe Jelena Ostapenko și Su-Wei Hsieh cu scorul de 3-6, 6-2, 6-4, după două ore și 25 de minute. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor