„Barbari, sălbatici, ca-n Epoca de Piatră!” » Cel mai dur meci jucat vreodată de o echipă românească? „De frică, am stat 3-4 ore închiși în vestiar!”

„Barbari, sălbatici, ca-n Epoca de Piatră!” » Cel mai dur meci jucat vreodată de o echipă românească? „De frică, am stat 3-4 ore închiși în vestiar!”

Cătălin Munteanu îi fură mingea adversarului și avansează spre tușă. Iritat, cel deposedat, Frederic Mendy, confundă picioarele stelistului cu mingea și-l lovește cu sete. Comentatorul român izbucnește: „Un fault barbar! Arbitrul ar putea să-l avertizeze pentru așa ceva. Cred că nici la Romprim, unde a jucat Cătălin Munteanu ca junior, nu se intra cu atâta sălbăticie!”. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor