Băgată în „B” de Miriuță, Poli Iași a numit noul antrenor și a transferat din Superliga, pentru a ataca imediat promovarea!

Băgată în „B” de Miriuță, Poli Iași a numit noul antrenor și a transferat din Superliga, pentru a ataca imediat promovarea!

Retrogradată în Liga 2, Poli Iași a început să lucreze la strategia pentru sezonul 2025-2026, stagiune în care vrea să atace promovarea. Obiectivul a fost cerut de primarul Iașului, Mihai Chirica. Primul pas a fost făcut: Anthony „Tony” Da Silva a revenit ca antrenor principal. Poli Iași a retrogradat în Liga 2 în urma barajului pierdut cu scorul de 1-2 la general contra celor de la Metaloglobus. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor