Antrenor demis după doar o etapă jucată în Liga Campionilor

Antrenor demis după doar o etapă jucată în Liga Campionilor

Bosniacul Sergej Jakirovic (47 de ani) a fost dat afară de Dinamo Zagreb după eșecul usturător din Liga Campionilor, scor 2-9, pe terenul lui Bayern Munchen. Deși a câștigat titlul în sezonul trecut, rezultatul din Champions League a fost prea mult pentru conducerea croaților. Jakirovic o antrena pe Dinamo Zagreb din februarie 2023. A câștigat titlul și Cupa Croației în sezonul trecut alături de Dinamo Zagreb. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor