Annaliese Drăgan, debut de neuitat la Jocurile Olimpice, la gimnastică ritmică » Notele primite în cele patru rotații: „N-am mai simțit așa ceva”

Annaliese Drăgan, debut de neuitat la Jocurile Olimpice, la gimnastică ritmică » Notele primite în cele patru rotații: „N-am mai simțit așa ceva”

România a fost reprezentată în calificările de la gimnastică ritmică, la individual compus, de o singură gimnastă, Annaliese Drăgan. Tânăra de 18 ani a luat startul în concurs în jurul orei 11:30 în Arena Porte de La Chapelle din Paris, în fața a 8.000 de spectatori, sesiune pe care a continuat- o după-amiaza. Punctajul obținut în cele patru rotații, 114,850, a fost insuficient pentru accederea în ultimul act. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor