Ana Bogdan, eliminată și ea în primul tur la Hong Kong

Ana Bogdan, eliminată și ea în primul tur la Hong Kong

Ana Bogdan (31 de ani, #112 WTA) a cedat în primul tur al turneului WTA 250 de la Hong Kong, în fața australiencei Kimberly Birrell (26 de ani, #115 WTA), scor 3-6, 4-6. Simona Halep a fost eliminată în urmă cu o zi de la turneul de la Hong Kong de chinezoaica Yue Yuan (26 de ani, 44 WTA), scor 3-6, 3-6. Halep a condus cu 3-0 în setul secund, dar a pierdut apoi 6 game-uri consecutive. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor