Ambasada Rusiei în România, comunicat oficial după ce Emil Boc le-a interzis rușilor participarea la Cupa Mondială organizată la Cluj-Napoca: „Acest fapt contravine principiilor fundamentale”

Ambasada Rusiei în România, comunicat oficial după ce Emil Boc le-a interzis rușilor participarea la Cupa Mondială organizată la Cluj-Napoca: „Acest fapt contravine principiilor fundamentale”

Ambasada Rusiei în România a emis un comunicat oficial privind situația sportivilor ruși de la Cupa Mondială de Gimnastică Ritmică, care se desfășoară la Cluj-Napoca în perioada 26-28 iunie. Edilul orașului, Emil Boc, a declarat înaintea turneului că „În Sala Polivalentă BT Arena de la Cluj-Napoca nu se va intona imnul Rusiei și nu va fi folosit steagul Rusiei pentru reprezentarea sportivilor din această țară”. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor