„Am golit o alimentară în București!” » Dezvăluiri incredibile despre viața fotbaliștilor în comunism: „Vreau 400 de litri de coniac”

„Am golit o alimentară în București!” » Dezvăluiri incredibile despre viața fotbaliștilor în comunism: „Vreau 400 de litri de coniac”

Petru Cadar (75 de ani) a fost un jucător fabulos al Brașovului! Acum trăiește în Ghimbav, la câteva minute de locul unde a scris istorie în fotbalul românesc. Face o trecere în revistă a copilăriei cu „vaci, porci și găini”. Nu uită nici de avantajele pe care le avea în comunism - Domnule Cadar, ca fotbalist ați avut tot ce v-ați dorit?- Aveam același stil de viață pe care l-am moștenit de la părinți. Tata a murit când aveam 12 ani, a rămas mama cu patru copii. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor