Accidentat grav la un amical, columbianul Vanegas a fost trimis acasă de CSU Alba Iulia: "O să fac memoriu la FIFA, e incredibil ce mi se întâmplă!”

Accidentat grav la un amical, columbianul Vanegas a fost trimis acasă de CSU Alba Iulia: "O să fac memoriu la FIFA, e incredibil ce mi se întâmplă!”

La finalul lunii precedente, GSP.ro scria despre cazul columbianului Esteban Luis Vanegas (25 de ani), transferat pentru un sezon la CSU Alba Iulia (Liga a 3-a), care acuza tratamentul la care era supus de club, după o accidentare gravă, apărută la un meci de pregătire, în cantonamentul de la Săcele. Fundaș central, Vanegas a ajuns pe 22 iulie în România, cu contractul pe un sezon semnat cu CSU Alba Iulia. Dar a venit fără viză, intrând în țară doar pe baza pașaportului. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor