„A trebuit să iau o decizie” » Fostul atacant al naționalei Franței și-a anunțat oficial retragerea

„A trebuit să iau o decizie” » Fostul atacant al naționalei Franței și-a anunțat oficial retragerea

Kevin Gameiro, atacantul care a evoluat de-a lungul carierei pentru echipe precum PSG, Sevilla sau Atletico Madrid, și-a anunțat retragerea din activitate la zece luni de la despărțirea de Strasbourg. Ultimul meci oficial al francezului a fost pe 12 mai 2024, în penultima etapă a sezonului trecut din Ligue 1. Gameiro a fost atunci introdus pe teren în minutul 60 și a oferit pasa decisivă de la golul egalizator, în minutul 89. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor