A retrogradat cu Poli Iași și a semnat cu Steaua. Primele declarații: „Am venit la echipa care a scris istorie pentru România”

A retrogradat cu Poli Iași și a semnat cu Steaua. Primele declarații: „Am venit la echipa care a scris istorie pentru România”

Mihai Adăscăliței (30 de ani), fundaș dreapta, a semnat cu Steaua București după ce a retrogradat îmbrăcând tricoul lui Poli Iași. Unul dintre primii noi jucători ajunși sub comanda lui Daniel Oprița este fundașul dreapta Mihai Adăscăliței, fotbalist cu peste 60 de apariții la nivelul eșalonului de elită. Adăscăliței a semnat cu Steaua la expirarea contractului cu Poli Iași. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor