A murit Șerban Necșulescu, singurul arbitru român care a lovit un fotbalist în sferturile Cupei României

A murit Șerban Necșulescu, singurul arbitru român care a lovit un fotbalist în sferturile Cupei României

Șerban Necșulescu, fostul mare arbitru, a murit astăzi la 78 de ani. Anunțul a fost făcut de fiul său, Răzvan. Șerban Necșulescu este singurul arbitru român care a lovit un fotbalist. Se întâmpla pe 16 iunie 1987, într-un meci din sferturile Cupei României, dintre Craiova și Victoria București. Necșulescu s-a născut pe 17 iulie 1946 la București. Ca jucător, a evoluat pentru Metalul Târgoviște. Arbitru din 1973, a ajuns divizionar A 9 ani mai târziu. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor