Lovitură pentru IT-ul românesc: Oracle România pregătește concedierea a peste 500 de angajați. Ce se întâmplă cu cei care vor fi dați afară

Lovitură pentru IT-ul românesc: Oracle România pregătește concedierea a peste 500 de angajați. Ce se întâmplă cu cei care vor fi dați afară

Gigantul Oracle desfășoară în prezent un val masiv de restructurări care afectează atât filiala din România, cât și operațiunile la nivel global, în cadrul unui proces accelerat de reorganizare a activității în jurul inteligenței artificiale. Oracle România și-a propus să concedieze 526 de salariați în perioada următoare, iar persoanele disponibilizate vor primi între 3 și […]


Citește articolul complet pe Gandul

Alte știri din Gandul