Circa 2.500 de marinari şi 115 nave au ieşit din Golful Persic prin Strâmtoarea Ormuz

Circa 2.500 de marinari şi 115 nave au ieşit din Golful Persic prin Strâmtoarea Ormuz

Planul de evacuare elaborat de Organizaţia Maritimă Internaţională (OMI) a permis ca 115 nave şi circa 2.500 de marinari să părăsească Golful Persic prin Strâmtoarea Ormuz începând de marţi, conform unui bilanţ publicat vineri de această organizaţie din cadrul ONU responsabilă cu securitatea navigaţiei maritime, relatează AFP preluată de Agerpres. „Deşi am suspendat evacuarea ieri […] © G4Media.ro.


Citește articolul complet pe G4Media.ro

Alte știri din G4Media.ro