Un copil de trei ani a murit în Franța din cauza caniculei după ce a rămas blocat într-o mașină. E al treilea caz în doar câteva zile

Un copil de trei ani a murit în Franța din cauza caniculei după ce a rămas blocat într-o mașină. E al treilea caz în doar câteva zile

Un băiat de trei ani a murit în Franța după ce a rămas blocat în mașina familiei, în plin val de caniculă extremă care lovește țara. Este al treilea caz de acest fel înregistrat în doar câteva zile, în contextul în care temperaturile au depășit 40°C, iar autoritățile avertizează că Franța traversează unul dintre cele mai severe episoade de căldură din ultimele decenii.


Citește articolul complet pe Digi24

Alte știri din Digi24