Scandalul de la Piața Unirii dintre Nicușor Dan și Daniel Băluță a ajuns la poliție, care spune că nu are atribuții să „mute garduri”

Scandalul de la Piața Unirii dintre Nicușor Dan și Daniel Băluță a ajuns la poliție, care spune că nu are atribuții să „mute garduri”

Primarul Sectorului 4, Daniel Băluță, a anunțat luni dimineață că a început „lucrările de refacere din temelii” a planșeului de la Piața Unirii, distribuind imagini cu muncitori care montează noaptea garduri de protecție în zonă. În urmă cu mai puțin de două săptămâni, Băluță spunea că se retrage din acest proiect, care urma să se întoarcă la Primăria Capitalei, acuzând că este blocat de Nicușor Dan. Primarul Capitalei a mers să demoleze gardurile montate de primarul Sectorului 4, însă s-a lovit de Poliția Locală a Sectorului 4, care a sunat la 112. Poliția Capitalei a transmis că nu are atribuții de a „muta gardurile”.


Citește articolul complet pe Digi24

Alte știri din Digi24