Claudiu Manda, atac dur la Ilie Bolojan: „Ați mințit din nou! De două ori pe președintele României”

Claudiu Manda, atac dur la Ilie Bolojan: „Ați mințit din nou! De două ori pe președintele României”

Secretarul general al PSD, Claudiu Manda, îl acuză vineri seara pe preşedintele PNL, Ilie Bolojan, că a minţit din nou şi de fiecare dată când PSD şi-a respectat cuvântul, Bolojan şi-a schimbat condiţiile. „Să minţi un popor întreg şi să te joci cu cheia guvernării într-o perioadă în care oamenii nu mai au certitudini, în care ţara riscă să îşi piardă credibilitatea, iar atragerea fondurilor europene şi a investiţiilor depinde de instalarea rapidă a unui guvern cu puteri depline înseamnă deja sabotaj”, spune el.


Citește articolul complet pe Digi24

Alte știri din Digi24