Două trenuri de pasageri s-au ciocnit în Polonia. 11 oameni au fost răniți, iar trei au ajuns la spital

Două trenuri de pasageri s-au ciocnit în Polonia. 11 oameni au fost răniți, iar trei au ajuns la spital

Două trenuri de pasageri s-au ciocnit joi seară în apropierea localității Białośliwie, din vestul Poloniei. În urma accidentului, mai multe persoane au fost rănite, și transportate la spital. Circulația feroviară în zonă rămâne blocată.


Citește articolul complet pe Adevarul

Alte știri din Adevarul