Sisteme și senzori de monitorizare glicemică continuă pentru cel mai mare spital din Alba: Achiziție în derulare, în sprijinul pacienților incluși în Programul Național de Diabet

Sisteme și senzori de monitorizare glicemică continuă pentru cel mai mare spital din Alba: Achiziție în derulare, în sprijinul pacienților incluși în Programul Național de Diabet Sisteme și senzori de monitorizare glicemică continuă pentru cel mai mare spital din Alba Spitalul Județean de Urgență Alba Iulia a inițiat, în 9 ianuarie 2026, procedura de achiziție prin licitație publică a unor sisteme de monotorizare glicemică continuă și a unor senzori de monitorizare. Este vorba de consumabilele necesare funcționării pompelor și dispozitivelor de […] Sisteme și senzori de monitorizare glicemică continuă pentru cel mai mare spital din Alba: Achiziție în derulare, în sprijinul pacienților incluși în Programul Național de Diabet


Citește articolul complet pe Unirea

Alte știri din Unirea