Ministrul Sănătății cere măsuri drastice după „fake-news-ul medical”: Flavia Groşan ar trebui să rămână fără drept de liberă practică

Medicul Flavia Groșan  ar trebui să rămână fără drept de liberă practică, este de părere ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, invitat marți seară la emisiunea Prim Plan, de la TVR Info. Ministrul a reacționat astfel la recentele afirmații ale Flaviei Groșan în legătură cu urmările vaccinului anti-COVID. Aceasta a susținut că persoanele vaccinate ar transmite proteina […]


Citește articolul complet pe Ziarul Profit

Alte știri din Ziarul Profit