Se scumpesc chiriile înaintea deschiderii școlilor și facultăților. Pentru o garsonieră în București tinerii plătesc și 450 euro pe lună

Se scumpesc chiriile înaintea deschiderii anului școlar și universitar. Proprietarii de garsoniere și apartamente speculează cerere mare din această perioadă și invocă, la rândul lor, scumpirile la curent și gaz, creșterea impozitelor și a taxelor. Platforma Storia, citată de Antena 3, indică o creștere cu 25% a cererilor de închiriere începând din iulie. Citește și: […]


Citește articolul complet pe Ziarul Profit

Alte știri din Ziarul Profit