Ministrul Energiei cere verificarea furnizorilor după ce au emis facturi pe luna iulie cu TVA 21%. ANRE dă vina pe ANAF

Ministrul Energiei, Bogdan Ivan, a cerut verificarea furnizorilor de energie după ce aceștia au emis facturile pe luna iulie, în august, cu TVA de 21%. Președintele ANRE, George Niculescu, i-a transmis ministrului Bogdan Ivan că instituția sa nu are atribuțiile de a analiza și verifica modul în care furnizorii aplică TVA la facturi. ANRE răspunde […]


Citește articolul complet pe Ziarul Profit

Alte știri din Ziarul Profit