Un raport al Institutului European pentru Egalitatea de Gen arată că percepția discriminării persistă în domeniul sănătăţii, iar România se află printre ţările cu un regres semnificativ în ceea ce privește egalitatea de gen. Multe femei din Uniunea Europeană consideră că bărbaţii sunt avantajaţi atunci când au nevoie de servicii medicale. Potrivit unui raport recent […]
Discriminare în îngrijirea medicală și diferenţe greu de ignorat între femei și bărbaţi în Europa
- de Financiarul
- 2025/12/04 17:13
