Ministrul Mediului, Diana Buzoianu, spune că nu are de gând să demisioneze după scandalul legat de oprirea apei potabile în Prahova și Dâmbovița. Ea susține că răspunderea aparține autorităţilor locale, acuzându-le că au transformat instituţiile în locuri de muncă pentru apropiaţi politici. Mii de oameni din Prahova și Dâmboviţa se confruntă cu oprirea apei potabile, […]
Criza apei potabile scoate la iveală tensiuni și promisiuni de schimbare
- de Financiarul
- 2025/12/05 05:14
Alte știri din Financiarul
- de Financiarul
- 2025/12/04 20:15
- de Financiarul
- 2025/12/04 20:13
- de Financiarul
- 2025/12/04 18:12
- de Financiarul
- 2025/12/04 16:14
- de Financiarul
- 2025/12/04 16:11
