În cursul zilei de ieri, 4 iunie 2022, un număr de 47 de elevi, din clasele IX-XI, ale Colegiului Național „David Prodan” au vizitat Cetatea Medievală din Sighișoara și Centru vechi al orașului Sibiu. „Deși vacanța bate la ușa o excursie care împletește lucruri legate de arta, cultura, arhitectura, structura etnică, religioasă și frumusețea cetăților […] The post Un număr de 47 de elevi de la Colegiul Național „David Prodan” din Cugir, au vizitat Cetatea Sighișoarei și Centrul vechi al Sibiului first appeared on cugirinfo.ro | stiri Cugir | ziar Cugir.
Un număr de 47 de elevi de la Colegiul Național „David Prodan” din Cugir, au vizitat Cetatea Sighișoarei și Centrul vechi al Sibiului
- de CugirInfo
- 2022/06/05 16:10
