Prim-vicepreședintele AUR Marius Lulea avertizează: Preluarea rafinăriei Lukoil de către stat ar putea transforma România într-un „butoi de pulbere economic”

Prim-vicepreședintele AUR Marius Lulea avertizează: Preluarea rafinăriei Lukoil de către stat ar putea transforma România într-un „butoi de pulbere economic”

Prim-vicepreședintele AUR, Marius Lulea, atrage atenția că România se află într-un moment delicat în ceea ce privește viitorul rafinăriei Lukoil, afectată de sancțiunile internaționale impuse Rusiei după declanșarea războiului din Ucraina. În opinia sa, orice decizie grăbită ar putea avea consecințe economice grave. Potrivit lui Lulea, contextul geopolitic actual a creat presiuni fără precedent asupra […]


Citește articolul complet pe Buna ziua Iasi

Alte știri din Buna ziua Iasi