Spitalul „Sf. Maria” și trei cadre medicale contestă amenzile DSP după moartea celor opt copii infectați în secția ATI

Spitalul „Sf. Maria” și trei cadre medicale contestă amenzile DSP după moartea celor opt copii infectați în secția ATI

Conducerea Spitalului de Copii „Sf. Maria” din Iași și trei angajați ai unității au contestat în instanță sancțiunile aplicate de Direcția de Sănătate Publică (DSP) după declanșarea focarului de infecții nosocomiale care a dus la moartea a opt copii internați în secția ATI. Decizia acestora a stârnit revoltă în rândul familiilor și al opiniei publice, […]


Citește articolul complet pe Buna ziua Iasi

Alte știri din Buna ziua Iasi