Pregătirile pentru sărbătorile de iarnă sunt în toi, la Iași! Se montează bradul pe bulevardul Ștefan cel Mare

Pregătirile pentru sărbătorile de iarnă sunt în toi, la Iași! Se montează bradul pe bulevardul Ștefan cel Mare

Spiritul sărbătorilor de iarnă a început să se facă simțit în Capitala Moldovei. Astăzi, 20 noiembrie 2025, echipele municipale au început montarea bradului de Crăciun pe Bulevardul Ștefan cel Mare, în fața Mitropoliei Moldovei și Bucovinei. Bradul va fi împodobit cu luminițe și ornamente festive, iar în următoarele zile vor continua și celelalte amenajări specifice […]


Citește articolul complet pe Buna ziua Iasi

Alte știri din Buna ziua Iasi