Primăria Aiud dorește să preia de la CJ Alba mai multe imobile nefolosite din Sâncrai și să le transforme într-un centru rezidențial pentru vârstnici

Primăria municipiului Aiud dorește înființarea unui centru rezidențial pentru persoane vârstnice în localitatea Sâncrai. Pentru aceasta va propune consilierilor locali preluarea imobilelor nefolosite de către municipiul Aiud de la Consiliul Județean Alba. „Aiudenii au solicitat mereu servicii rezidențiale pentru persoane vârstnice în cadrul unui centru rezidențial. În baza parteneriatului pe care municipalitatea îl are încă […] The post Primăria Aiud dorește să preia de la CJ Alba mai multe imobile nefolosite din Sâncrai și să le transforme într-un centru rezidențial pentru vârstnici first appeared on aiudinfo.ro | stiri aiud | ziar aiud.


Citește articolul complet pe AiudInfo

Alte știri din AiudInfo