Elevii Școlii Gimnaziale „Axente Sever” Aiud au celebrat împlinirea a 103 ani de la Marea Unire

Elevii Școlii Gimnaziale „Axente Sever” Aiud au sărbătorit în cursul zilei de ieri, 26 noiembrie 2021, alături de colectivul de dascăli al unității școlare, 103 ani de la Marea Unire. Potrivit directorului adunct, prof. Ana Maria Maier, elevi și cadre didactice au realizat o expoziție de etnografie și folclor, au prezentat scenata „Am fost și […] The post Elevii Școlii Gimnaziale „Axente Sever” Aiud au celebrat împlinirea a 103 ani de la Marea Unire first appeared on aiudinfo.ro | stiri aiud | ziar aiud.


Citește articolul complet pe AiudInfo

Alte știri din AiudInfo