După ce factura la energie crescuse de şase ori, Fabrica de Vagoane din Aiud a trecut pe generatoare, ca să facă economii

Fabrica de Vagoane Aiud din este în pericol să se închidă din cauza facturilor foarte mari primite pentru energia electrică consumată. La Uzina de Vagoane din Aiud lucrează aproximativ 100 de oameni. Potrivit conducerii societăţii, dacă în 3 – 4 luni preţul energiei electrice nu va scădea sau dacă guvernul nu va lua măsuri de […] The post După ce factura la energie crescuse de şase ori, Fabrica de Vagoane din Aiud a trecut pe generatoare, ca să facă economii first appeared on aiudinfo.ro | stiri aiud | ziar aiud.


Citește articolul complet pe AiudInfo

Alte știri din AiudInfo