Reciclare la limită în România și planul care ar putea schimba totul

Reciclare la limită în România și planul care ar putea schimba totul

România reciclează doar 1,3% din deșeuri, iar gropile ilegale de gunoi devin o problemă cronică. Ministra Diana Buzoianu explică de ce plătim zeci de milioane de euro în amenzi și cum vrea să schimbe situația. România se confruntă cu dificultăți majore în gestionarea deșeurilor. Suntem pe ultimul loc în Uniunea Europeană la reciclare, iar imaginea […]


Citește articolul complet pe Financiarul

Alte știri din Financiarul