Prețul argintului a explodat în 2025. Cum a ajuns acesta să depășească aurul

Prețul argintului a explodat în 2025. Cum a ajuns acesta să depășească aurul

Argintul a devenit vedeta neașteptată a anului 2025. În doar 11 luni, prețul metalului prețios aproape s-a dublat. La sfârșitul lunii noiembrie, o uncie troy de argint se tranzacționa la recordul istoric de 57,16 dolari. Creșterea de 87% față de anul precedent îl plasează mult înaintea aurului, care a avansat cu 59%. Acest metal, supranumit […]


Citește articolul complet pe Financiarul

Alte știri din Financiarul