O întâlnire la vârf deschide noi scenarii pentru energia din România

O întâlnire la vârf deschide noi scenarii pentru energia din România

O discuţie la Palatul Victoria a stabilit pașii pentru colaborarea României cu Agenţia Internaţională a Energiei. Problemele de stocare și interconectare, în centrul atenţiei. Marţi, premierul Ilie Bolojan s-a întâlnit la Palatul Victoria cu Fatih Birol, directorul Agenţiei Internaţionale a Energiei (AIE), pentru a discuta una dintre cele mai mari provocări ale sistemului energetic românesc: […]


Citește articolul complet pe Financiarul

Alte știri din Financiarul