Telefonul tău ar putea deveni un dispozitiv de urmărire permanentă. Asta își dorește industria de telecomunicații din India, iar giganții tech nu sunt deloc de acord. O propunere controversată ajunge pe masa guvernului Guvernul indian analizează în prezent o propunere venită din partea industriei de telecomunicații. Aceasta ar obliga producătorii de smartphone-uri să activeze permanent […]
India vrea să transforme telefoanele în instrumente de supraveghere. Apple, Google și Samsung se opun
- de Financiarul
- 2025/12/05 09:38
