India vrea să transforme telefoanele în instrumente de supraveghere. Apple, Google și Samsung se opun

India vrea să transforme telefoanele în instrumente de supraveghere. Apple, Google și Samsung se opun

Telefonul tău ar putea deveni un dispozitiv de urmărire permanentă. Asta își dorește industria de telecomunicații din India, iar giganții tech nu sunt deloc de acord. O propunere controversată ajunge pe masa guvernului Guvernul indian analizează în prezent o propunere venită din partea industriei de telecomunicații. Aceasta ar obliga producătorii de smartphone-uri să activeze permanent […]


Citește articolul complet pe Financiarul

Alte știri din Financiarul