Părinții elevilor unei importante școli din Iași susțin că micuții lor îndură frig în sălile de clasă din cauza lucrărilor de renovare. Conducerea unității de învățământ și primarul orașului resping acuzațiile, spunând că s-au luat măsuri provizorii și că instalarea noilor sisteme de încălzire este aproape finalizată La Școala Gimnazială „Garabet Ibrăileanu” din Târgu Frumos, […]
Peste 600 de elevi dintr-o școală din Iași învață în frig. Părinții sunt revoltați: „Copiii îndură un frig insuportabil”
- de Buna ziua Iasi
- 2025/11/20 00:00
