Trupa Eagles of Death Metal va lansa un documentar despre atacurile teroriste din Paris (Monden)

Grupul muzical Eagles of Death Metal a anunţat un nou documentar ce va cuprinde evenimentele petrecute înainte şi după atacul terorist care a avut loc în sala de concerte Bataclan, din Paris, în luna noiembrie a anului trecut, scrie NME.com. Trupa al cărui solist este Jesse Hughes susţinea un show în sala Bataclan, în noaptea de 13 noiembrie 2015, când teroriştii Statului Islamic au deschis focul asupra spectatorilor. 89 de oameni şi-au pierdut viaţa în acel atac terorist, care era doar unul dintre cele şase atacuri...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau