Atenţie, părinţi! Reclamele vă îngraşă copiii! E alarmant! Este suficient ca micuţul să vizioneze 20 de reclame pe săptămână pentru a-şi da complet peste cap apetitul, scrie click.ro.Conform unui studiu realizat de specialişti din cadrul Ministerului Sănătăţii din Marea Britanie, unul din 5 copii devine obez din cauza expunerii la reclamele la cereale. Un grup de cercetători din cadrul Organizaţiei Mondiale a Sănătăţii a remarcat încă din 2013 faptul că reclamele la mâncare au un impact nociv asupra adulţilor. Recent...
Alte știri din Brasovul tau
- de Brasovul tau
- 2016/11/01 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/11/01 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/11/01 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/11/01 00:00
