Atenţie! Reclamele îngraşă! (Social)

Atenţie, părinţi! Reclamele vă îngraşă copiii! E alarmant! Este suficient ca micuţul să vizioneze 20 de reclame pe săptămână pentru a-şi da complet peste cap apetitul, scrie click.ro.Conform unui studiu realizat de specialişti din cadrul Ministerului Sănătăţii din Marea Britanie, unul din 5 copii devine obez din cauza expunerii la reclamele la cereale. Un grup de cercetători din cadrul Organizaţiei Mondiale a Sănătăţii a remarcat încă din 2013 faptul că reclamele la mâncare au un impact nociv asupra adulţilor. Recent...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau