Este în creştere numărul românilor care nu mai consumă carne, după estimări oficiale aproape o jumătate de milion, conform stirileprotv.ro.Marţi, când mâncarea vegană a fost sărbătorită la nivel internaţional, adepţii acestui stil de alimentaţie au pus bazele Asociaţiei Veganilor din România. Vor să se unească pe o platformă online cu ajutorul căreia îşi pot găsi mai repede produse naturale. Fondatorii asociaţiei au lansat şi o aplicaţie care le spune utilizatorilor ce mazagine sau restaurante vegane au în...
Jumătate de milion de români sunt vegani. Avertismentul nutriţioniştilor (Social)
- de Brasovul tau
- 2016/11/02 00:00
Alte știri din Brasovul tau
- de Brasovul tau
- 2016/11/01 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/11/01 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/11/01 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/11/01 00:00
