Jumătate de milion de români sunt vegani. Avertismentul nutriţioniştilor (Social)

Este în creştere numărul românilor care nu mai consumă carne, după estimări oficiale aproape o jumătate de milion, conform stirileprotv.ro.Marţi, când mâncarea vegană a fost sărbătorită la nivel internaţional, adepţii acestui stil de alimentaţie au pus bazele Asociaţiei Veganilor din România. Vor să se unească pe o platformă online cu ajutorul căreia îşi pot găsi mai repede produse naturale. Fondatorii asociaţiei au lansat şi o aplicaţie care le spune utilizatorilor ce mazagine sau restaurante vegane au în...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau