Aproape 1.200 de brașoveni au fost diagnosticați, săptămâna trecută, cu boli de sezon (Eveniment)

Aproape 1.200 de brașoveni au fost diagnosticați, săptămâna trecută, cu infecții acute ale căilor respiratorii superioare. 30 dintre aceștia au fost atât de bolnavi, încât au necesitat internarea în spital. Și de această dată, cele mai multe îmbolnăviri au fost semnalate în rândul copiilor cu vârste de până la 14 ani. Tot săptămâna trecută, s-au înregistrat la Brașov, 300 de cazuri de pneumonie. 24 de bebeluşi, diagnosticați cu această afecțiune, au fost internați în spital. Din fericire,...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau