STUDIU: De ce se tem cel mai tare americanii (Extern)

Cetăţenii americani se tem cel mai tare de corupţia în rândul funcţionarilor, arată rezultatele unui sondaj de opinie efectuat de cercetătorii de la Universitatea Chapman.Peste 60% dintre participanţi au declarat că se tem de corupţie, 41% dintre americani se tem de acte teroriste, 39,9% dintre respondenţi se tem de lipsa banilor, iar 38,5% se tem de terorism în ansamblu, scrie Rador.De asemenea, conform rezultatelor cercetării, 37,1% se tem de furtul datelor personale, 35,9% – de moartea şi îmbolnăvirea persoanelor...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau