Cetăţenii americani se tem cel mai tare de corupţia în rândul funcţionarilor, arată rezultatele unui sondaj de opinie efectuat de cercetătorii de la Universitatea Chapman.Peste 60% dintre participanţi au declarat că se tem de corupţie, 41% dintre americani se tem de acte teroriste, 39,9% dintre respondenţi se tem de lipsa banilor, iar 38,5% se tem de terorism în ansamblu, scrie Rador.De asemenea, conform rezultatelor cercetării, 37,1% se tem de furtul datelor personale, 35,9% – de moartea şi îmbolnăvirea persoanelor...
Alte știri din Brasovul tau
- de Brasovul tau
- 2016/11/02 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/11/02 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/11/02 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/11/02 00:00
