Spitalele brașovene fac angajări (Social)

Peste 70 de posturi sunt vacante, în spitalele brașovene. Cele mai multe dintre acestea, respectiv 62 sunt la Spitalul Județean. Unitatea sanitară caută în principal asistenți medicali, iar dosarele de înscriere pot fi depuse până pe 9 noiembrie, urmând ca, pe 16 noiembrie, candidații să susțină proba scrisă a examenului. Spitalul Județean mai angajează și un inginer, un auditor și doi fiziokinetoterapeuți.  Și Spitalul de Pediatrie are nevoie de 3 asistenți medicali, iar Maternitatea angajează un medic ATI și un economist. Spitalul de...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau