Ministrul de Interne a demisionat (Politica)

Petre Tobă a demisionat din funcția de ministru de Interne.   Premierul Dacian Cioloș a acceptat aseară, demisia ministrului.   Tobă a declarat pentru presa centrală că a decis să-și prezinte demisia pentru a  evita implicarea Ministerului Afacerilor Interne într-un scandal public în prag de alegeri. El a mai spus că respinge cu tărie acuzaţiile aduse şi este la dispoziţia organelor de anchetă pentru clarificarea oricărei situaţii.   DNA a cerut urmărirea penală a ministrului de Interne Petre Tobă....


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau