Cel mai spectaculos drum din România, a aniversat patru decenii de când a fost construit. Ceremonia a avut loc la Bâlea Lac, în prezenţa multora dintre constructorii săi. Au luat parte la festivităţi veteranii constructori genişti din garnizoanele Râmnicu Vâlcea şi Alba Iulia, cei care acum patru decenii au lucrat la realizarea impresionantului drum transmontan de mare altitudine. Transfăgărăşanul a fost construit...
Alte știri din Brasovul tau
- de Brasovul tau
- 2016/08/31 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/08/31 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/08/31 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/08/31 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/08/31 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/08/31 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/08/31 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/08/31 00:00
