Aleşii locali au aprobat alocarea a 600.000 de lei în plus pentru derularea activităţii de salubrizare în municipiul Braşov. Suma va acoperi şi costurile campaniei de curăţenie de toamnă, desfăşurată în toate cartierele din oraş, potrivit bizbrasov.ro. La începutul anului, s-au alocat aproape 28 de milioane de lei pentru salubritate şi deszăpezire, iar în 2015, în acest scop s-au cheltuit în jur de 30 de milioane de lei.
Alte știri din Brasovul tau
- de Brasovul tau
- 2016/11/03 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/11/03 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/11/03 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/11/03 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/11/03 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/11/03 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/11/03 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/11/03 00:00
