Ministrul Energiei negociază la Bruxelles pentru menținerea centralelor pe cărbune. Un eventual refuz ar duce la concedieri şi creşterea tarifele la energie

Ministrul Energiei caută soluţii pentru a evita creşterea şi mai mare a preţurilor după liberalizarea din vară, dublată de majorarea TVA. „Sunt la sediul Comisiei Europene, unde am purtat negocieri intense, încă de azi dimineață, împreună cu colegii mei, în urma unor argumente pe care le aduc de două luni de zile, pentru a păstra în […]


Citește articolul complet pe Ziarul Profit

Alte știri din Ziarul Profit