Potrivit lui Ivan, România își dorește să păstreze în funcțiune „trei grupuri mari” și alte „două în revizie tehnică” pentru a le putea utiliza în caz de avarii, până la finalizarea unor noi investiții în centrale pe gaz. El a subliniat că negociază cu Comisia Europeană pentru prelungirea termenului de funcționare a capacităților pe cărbune, […]
Ministrul Energiei avertizează că ”România riscă un blackout”, dacă închide centralele pe cărbune
- de Ziarul Profit
- 2025/09/19 06:20
