Inspectorii au constatat că muncitorii lucrau zilnic peste programul stabilit legal, fără protecție și fără a beneficia de drepturile corespunzătoare unui contract de muncă încheiat în mod corect. Ministrul Muncii, Florin Manole, a reacționat public, transmițând un mesaj ferm împotriva fenomenului muncii la negru. „Fiecare produs de mobilier înseamnă munca unor oameni care trudesc zi […]
Mesajul ministrului Muncii după ce o fabrică a fost amendată pentru că 295 de angajaţi munceau peste programul declarat: „Vom continua să combatem munca la negru”
- de Ziarul Profit
- 2025/09/18 06:23
